Już za niecałe dwa miesiące, bo od 1 stycznia 2023 roku, każdy płatnik składek ZUS (w tym osoby samozatrudnione) będzie miał ustawowy obowiązek posiadać aktywny profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Do tej pory właściciele małych firm, czyli zatrudniających do 5 pracowników nie mieli obowiązku posiadania indywidualnego profilu PUE.

Już teraz przedsiębiorca może założyć profil PUE ZUS podczas osobistej wizyty w placówce ZUS lub online korzystając ze swojego profilu zaufanego. Instrukcja, jak to zrobić jest dostępna na stronie Instytucji, a pracownicy na salach obsługi klientów lub podczas e-wizyty są gotowi pomóc w procedurze.

Profil PUE ZUS będzie miejscem przychodzenia korespondencji z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i tylko drogą elektroniczną będzie można przesyłać dokumenty rozliczeniowe do ZUS.
Poprzez profil już teraz można składać wnioski o świadczenia wypłacane przez ZUS.

Przedsiębiorcy zainteresowani szkoleniem z zakresu funkcjonalności PUE ZUS i możliwości, jakie daje osobie prowadzącej firmę, mogą skorzystać z bezpłatnego webinarium, które odbędzie się w środę 23 listopada 2022 r. od 10:00 do 12:00.
Zapisy trwają do 21.11 na stronie ZUS.